Ракомет/ Второ место за генерацијата 2004

Спорт
Типографија

Ракометниот клуб Тиквеш го освои второто место за генерацијата 2004 и помали на ниво на Македонија во лигата на „Металург“ на завршниот турнир.

На Финалниот турнир кој се одигра во Скопје во салата Автокоманда учеств уваа РК Сани-Охрид, РК ПГ Скопје, РК Торо Спорт-Виница и РК Тиквеш.

Првото место му припадна на РК Торо Спорт, втори беа кавадарчани а трети РК Сани, додека четврти ПГ под Скопје.

Најдобар голман е прогласен нашиот Благој Панов- со што тој само ја потврдува својата одлична форма , ни изјави за турнирот тренерот на ГФК Тиквеш, Кире Василев кој работи и со ракометните надежи на Кавадарци.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (day), 30 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:13 am   |   Sunset: 8:2 pm
40%     17.7 km/h     32.814 bar
Forecast
ВтоLow: 18 °CHigh: 30 °C
СреLow: 18 °CHigh: 30 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 29 °C
ПетLow: 19 °CHigh: 31 °C
СабLow: 18 °CHigh: 34 °C
НедLow: 17 °CHigh: 36 °C
ПонLow: 18 °CHigh: 31 °C
ВтоLow: 17 °CHigh: 27 °C
СреLow: 18 °CHigh: 29 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 29 °C