/Видео/ Наскоро на РТК.МК : Емисија за влезот на КМФ„Црна Река„ во Прва лига-футсал

Спорт
Типографија

Екипата на КМФ„Црна река„ и официјално повторно се врати во најкавлитетното футсал натореварување кај нас:Прва лига.Повод за овој успех да разговараме со Лазе Мицев, сопственик, тренер и фудбалер и Видан Станоев -фудбалер на тимот на  “Црна река„

 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 16 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:18 am   |   Sunset: 6:32 pm
81%     11.3 km/h     33.254 bar
Forecast
ЧетLow: 11 °CHigh: 29 °C
ПетLow: 12 °CHigh: 31 °C
СабLow: 13 °CHigh: 32 °C
НедLow: 16 °CHigh: 25 °C
ПонLow: 15 °CHigh: 28 °C
ВтоLow: 11 °CHigh: 24 °C
СреLow: 8 °CHigh: 17 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 16 °C
ПетLow: 7 °CHigh: 21 °C
СабLow: 7 °CHigh: 19 °C