Ракомет: ГРК Тиквеш-ветува победа против Младост

Спорт
Типографија

Ракометарите на ГРК Тиквеш во салата „Јасмин„ ја имаат првата официјална средба  во Првата машка ракометна лига со новиот тренер и новите ракометари и новите членови на Извршниот одбор .

Во деби натпреварот се среќаваат со  „Младост„ од Богданци во 19 часот во Спортската сала „Јасмин“.Подршката од публиката е добредојдена.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Fair (day), 31 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:20 am   |   Sunset: 6:28 pm
23%     6.4 km/h     33.119 bar
Forecast
СабLow: 10 °CHigh: 32 °C
НедLow: 14 °CHigh: 32 °C
ПонLow: 12 °CHigh: 35 °C
ВтоLow: 11 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПетLow: 6 °CHigh: 24 °C
СабLow: 9 °CHigh: 25 °C
НедLow: 8 °CHigh: 20 °C
ПонLow: 6 °CHigh: 22 °C