/Видео : Ракомет/ ГФК Тиквеш-РК Партизан - во сабота во 19.00

Спорт
Типографија

Kaвадаречките ракометари продолжуваат со редовните првенствени средби .Во сабота во Спортската сала сала „Јасмин„  ГРК Тиквеш ке се сретне со РК Партизан од Гевгелија.Натпреварот започнува во 19 часот .Публиката е добредојдена

 

 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Sunny, 24 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:45 am   |   Sunset: 5:49 pm
31%     6.4 km/h     33.254 bar
Forecast
ВтоLow: 7 °CHigh: 24 °C
СреLow: 9 °CHigh: 25 °C
ЧетLow: 8 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 10 °CHigh: 25 °C
СабLow: 12 °CHigh: 23 °C
НедLow: 11 °CHigh: 21 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 7 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 16 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 17 °C