Утре меморијален турнир "Сашко Нешковски"

Спорт
Типографија

УМС на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци традиционално го организира меморијалниот турнир "Сашко Нешковски"

Турнирот е во мал фудбал  а се одржува утре  23 октомври 2018 (Вторник)  10.30 во СС „ Јасмин “.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:4 pm
89%     8.0 km/h     33.153 bar
Forecast
Нед Low: -2 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 1 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -2 °C High: 4 °C
Саб Low: -1 °C High: 6 °C
Нед Low: -2 °C High: 6 °C
Пон Low: -2 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C