Пионерската екипа н ГРК Тиквеш 2014 која се натпреварува во пионерската лига на Ракометната федерација на Македонија, има голема шансa, ако во последнит два натppевари победи, со тоа ќе го повтори лансиот успех, ке се пласира на завршиот турнир на кој учествуваат најдобрите 4 во државата во конкуренција на 32 екипи.

Вчера кавадарчани го победија во гости тимот на РК Лазарови со резултат 22 : 16.

Следниот натпревар ГРК Тиквеш 2014 го игра со РК Астрион од Струмица.

 

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА