ФК"ЉУБАНЦИ" ЈА ЗАГУБИ ПРВАТА СРЕДБА ВО 2 ЛИГА

Спорт
Типографија


ФК„ЉУБАНЦИ“-КАВАДАРЦИ  - „СКОПЈЕ“-СКОПЈЕ 1:2

Во воведната средба од првото коло на единствената Втора фудбалска лига ФК„Љубанци од Кавадарци„ загуби од тимот на „Скопје“ од Скопје со 1:2.

 

Во првото полувреме кавадаречките фудбалери се подобриот противник.Со две шанси за гол гостите од Скопје главно се определија за одбрана.Но сепак тие први го постигнаа водството, и тоа во 21 минута преку Али Фуркан.

 

Во 29-та минута по слободниот удар највисоко пред голот на скопјени скокна Методија Делов и го изедначи резултатот на 1: 1.Со овој резултат се отиде на полувреме.

 

Во вториот дел од играта во 63 минура Дарио Десниќ постигна гол за водство на скопјани, кој беше и конечен резултат на средбата.
Инаку Скопје од 63 минута играше со играч помалку откако втор жолт картон доби Дарко Гергевски.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Sunny, 27 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:44 am   |   Sunset: 7:26 pm
48%     6.4 km/h     33.119 bar
Forecast
СабLow: 17 °CHigh: 32 °C
НедLow: 18 °CHigh: 32 °C
ПонLow: 20 °CHigh: 32 °C
ВтоLow: 19 °CHigh: 31 °C
СреLow: 18 °CHigh: 32 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 32 °C
ПетLow: 18 °CHigh: 32 °C
СабLow: 18 °CHigh: 33 °C
НедLow: 18 °CHigh: 33 °C
ПонLow: 18 °CHigh: 32 °C