ФК"ЉУБАНЦИ" ЈА ЗАГУБИ ПРВАТА СРЕДБА ВО 2 ЛИГА

Спорт
Типографија


ФК„ЉУБАНЦИ“-КАВАДАРЦИ  - „СКОПЈЕ“-СКОПЈЕ 1:2

Во воведната средба од првото коло на единствената Втора фудбалска лига ФК„Љубанци од Кавадарци„ загуби од тимот на „Скопје“ од Скопје со 1:2.

 

Во првото полувреме кавадаречките фудбалери се подобриот противник.Со две шанси за гол гостите од Скопје главно се определија за одбрана.Но сепак тие први го постигнаа водството, и тоа во 21 минута преку Али Фуркан.

 

Во 29-та минута по слободниот удар највисоко пред голот на скопјени скокна Методија Делов и го изедначи резултатот на 1: 1.Со овој резултат се отиде на полувреме.

 

Во вториот дел од играта во 63 минура Дарио Десниќ постигна гол за водство на скопјани, кој беше и конечен резултат на средбата.
Инаку Скопје од 63 минута играше со играч помалку откако втор жолт картон доби Дарко Гергевски.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 5:40 pm
68%     4.8 km/h     33.254 bar
Forecast
ПонLow: 10 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 10 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 14 °C
ПетLow: 2 °CHigh: 20 °C
СабLow: 4 °CHigh: 23 °C
НедLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 21 °C
СреLow: 8 °CHigh: 21 °C