Општина Кавадарци и Меридијан Атлетик Еко го организираат Вториот ноќен полумаратон .Ке се одржи во недела на 16.06.2019 од 18 до21 часот во централното подрачје на Кавадарци под мотото "Го сакам Кавадарци". Ке се трчаат :Полумаратон (21.097 м .),трка на 10.000 метри и трка на 5.000 метри.Трите трки ке се одвиваат според официјалниот начин и мерење на време како и слични улични трки во земјата и странство.

 

62051525_2354125234870892_4607840085667217408_n.jpg

 

Стартна листа за трката на 5 км:

5km 301 Spasija DINEVA F CZE 2006 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5km 302 Vladimir GESHOSKI M MKD 1958

5km 303 Deo STAMENOV M MKD 2006

5km 304 Micka NAUMCHEVSKA M MKD 1964 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5km 305 Grigorijan NIKOVSKI M MKD 1998 DELTA

5km 306 Dragan MARKOSKI M MKD 1985 NOVA INTERNATIONAL SCHOOLS

5km 307 Zorica GRDANOVSKA F MKD 1989

5km 308 Ana KOSTOVSKA F MKD 1990 IPO GALEB

5km 309 Meri CAKIKJ F MKD 1970

5km 310 Toni ANGELOV M MKD 1970 MERIDIJAN ATLETIC ECO KAVADARCI

5km 311 Matej MIOVSKI M MKD 2007

5km 312 Stefanija MIOSVKI F MKD 1982

5km 313 Jovana IVANOVA F MKD 2005 MERIDIJAN ATLETIC ECO KAVADARCI

5km 314 Ivana KOSTADINOVA F MKD 2007 MERIDIJAN ATLETIC ECO KAVADARCI

5km 315 Cveta GJORGJIEVA F MKD 1960 MERIDIJAN ATLETIC ECO KAVADARCI

5km 316 Jane STOJEV M MKD 1991 TIKVESH

5km 317 Liljana GJORGJIEVA F MKD 1993

5km 318 Zlatko TODOROV M MKD 1964

5km 319 Maja MANCEVSKA F MKD 1964

5km 320 Nikola KOVACEV M MKD 1991 SAM

5km 321 Blazhe IGNATOVSKI M MKD 2004

5km 322 Dragan STAFILOV M MKD 1990

5km 323 Slavica IGNATOVSKA F MKD 1976

5km 324 Elizabeta TODOROVA F MKD 1974 ELT

5km 325 Lazar TODOROV M MKD 2012

5km 326 Dobre GJORGJIEV M MKD 1984

5km 327 Goran GJORGJIEV M MKD 1979

5km 328 Vlatko DAMJANOV M MKD 1990

5km 329 Boro GJORGJIEV M MKD 1981 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5km 330 Liljana SHALEVA F MKD 1955

5km 331 Zlatko ZHOGLEV M MKD 1959

5km 332 Aleksandra ZHOGLEVA F MKD 1986 NRC + NIKE RUNNING CLUB SKOPJE

5km 333 Dimitar MARKOV M MKD 1992 MERIDIJAN ATLETIC ECO KAVADARCI

5km 334 Andrej ANDOVSKI M MKD 2005 AK KAVADARCI

5km 335 ZHivko GUREV M MKD 1978 TIKVESHKI TOCHAKDJII

5km 336 Bojan CHAPRIKJ M MKD 2004 AK KAVADARCI

5km 337 Menche GJORGJIEVA F MKD 1993

5km 338 Lefteris K M GRE 1972 MERIDIAN ATLETICK EKO

5km 339 Trajko SPANDJOV M MKD 1957 MERIDIJAN ATLETIC ECO KAVADARCI

5km 340 Simeon TUMBOVSKI M MKD 2005

5km 341 Timotej TUMBOVSKI M MKD 2007

5km 342 Slavcho KUZESKI M MKD 1989

5km 343 Irina TUMBOVSKA F MKD 1994

5km 344 Vladanka BOJKOVA F MKD 2002 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5km 345 Spasijka DIMOVA F MKD 1993

5km 346 Lazar BANOV M MKD 1991 BREGLI

5km 347 Goran NIKOLIKJ M MKD 1991

5km 348 Ordanche DANEV M MKD 1991 MERIDIAN ATLETICK EKO

5km 349 ВЕСНА ЧЕМЕРСКА F MKD 1975 FUJI DENT

5km 350 Boro APOSTOLOSKI M MKD 1968 EM UBAVI EM BRZI

5km 351 Filip APOSTOLOSKI M MKD 2005 EM UBAVI EM BRZI

5km 352 LJubica ANGELKOVA F MKD 1971

5km 353 Angela CVETKOVSKA F MKD 1995 KARPA

5km 354 Niko NAKA M MKD 1991 KARPA

5km 355 Ana DAJOVSKA F MKD 1987 KARPA

5km 356 Verica ANDOVA PARIZOV F MKD 1978

5km 357 Vanessa PARIZOV F MKD 2010

5km 358 Antonij PARIZOV M MKD 2013

5km 359 Zoran PARIZOV M MKD 1972

5km 360 Stanimirka( Lola) TASEVSKA F MKD 1954 SKOBUL

5km 361 Toshko DINOV M MKD 1976 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5km 362 Angel PADIKOV F MKD 1986

5km 363 Ilina MITROVA F MKD 1999

5km 364 Petar MILEV M MKD 1993

5KM 365 MILOSH ANTIC M SRB 1990 AK VRANJSKI MARATONCI

5KM 366 MILAN ANGJELKOVIC M SRB 1984 AK VRANJSKI MARATONCI

5KM 367 SARA PETRESKA F MKD 1998

5KM 368 JANA PANOVA F MKD 1998

5KM 369 MATILDA EFTIMOVA F MKD 1999

5KM 370 DIMITRIJ ANGELOV M MKD 2006 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5KM 371 HRISTINA GECHEVA F MKD 1999 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5KM 372 DOBRE PERTUSEV M MKD 1987 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5KM 373 IRENA TRAJKOVA F MKD 1995 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5KM 374 BLASKO MITROV M MKD 1997 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5KM 375 VERONIKA KOSTADINOVA F MKD 1974 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5KM 376 GOCE POPOV M MKD 1971 FUJI DENT

5KM 377 Iko MILIC M MKD 1981 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5KM 378 Andreja Ivanovska F mkd 2006

5KM 379 Aleksandar Jankoski M MKD 1988 MERIDIJAN ATLETIK EKO

5KM 380 Maja Mitkova F MKD 1986 MERIDIJAN ATLETIK EKO

Стартна листа за трката на 10 км

10km 101 Blaze MELOV M MKD 1977 FREE HIKERS

10km 102 Gjoko NAUMCHEVSKI M MKD 1962 MERIDIJAN ATLETIK EKO

10km 103 Vlatko LJUSHEV M MKD 1971

10km 104 Filip NIKOLOVSKI M MKD 1986 NOVA INTERNATIONAL SCHOOLS

10km 105 Delfina MITROPETROU F MKD 1976 NRC- NIKE RUN CLUB SKOPJE

10km 106 Filip STOJANOVSKI M MKD 1993 NRC - NIKE + RUN CLUB

10km 107 Marko ILIEVSKI M MKD 1987

10km 108 Kristina KOLEVA F MKD 1993

10km 109 Ebru ABAZ F MKD 1994

10km 110 Filip ALEKSOVSKI M MKD 1993

10km 111 Zoran DIMOV M MKD 1991

10km 112 Pane ANDOV M MKD 1989

10km 113 Zlatko POPOV M MKD 1983

10km 114 Vlatko LALKOV M MKD 1980 MERIDIJAN ATLETIC ECO KAVADARCI

10km 115 GJorgji PAVLOV M MKD 1993 MERIDIJAN ATLETIK EKO

10km 116 Natasha KOCEVSKA F MKD 1998 MERIDIJAN ATLETIK EKO

10km 117 Marija KAMCHEVA F MKD 1990 MERIDIJAN ATLETIC ECO KAVADARCI

10km 118 Elena TASHEVA F MKD 1991

10km 119 Martin TRPENOVSKI M MKD 1992

10km 120 Valentina JOSHEVSKA F MKD 1975 NRC - NIKE + RUN CLUB SKOPJE

10km 121 Anastas GECHEV M MKD 1983 MERIDIAN ATLETICK EKO

10km 122 Igor KOCEVSKI M MKD 1987

10km 123 Zvonimir PETAK M CRO 1957

10km 124 Peter WAGENER M GER 2000 S.K.K.

10km 125 Ivan VELICHKOVSKI M MKD 1993

10km 126 Stiven BAKAREMA F MKD 1981 BEER RUNNERS TEAM

10km 127 Jelena BAKAREMA F MKD 1981 BEER RUNNERS TEAM

10km 128 Jovica TOSHEV M MKD 1981 BEER RUNNERS TEAM

10km 129 Elena FILIPOVA F MKD 1996 MFS

10km 130 Blagoj SHALEV M MKD 1983 BRAKO

10km 131 Ace TODEVSKI M MKD 1985 BRAKO

10km 132 Aleksandar PETROVSKI M MKD 1987 BRAKO

10km 133 Vlatko GROZDANOVSKI M MKD 1968 GJORGI NAUMOV

10km 134 Mery DANAILOSKA F MKD 1991

10km 135 Tashko POPOVSKI M MKD 1991 BREGLI

10km 136 Slobodan PANAJOTOV M MKD 1999 ZSK JUGOISTOK

10km 137 Dejan NAUMOV M MKD 1994 TURNIME DA KINISAM

10km 138 Nikola DIMITROVSKI M MKD 1983 TRCHAJ BE

10km 139 Aleksandar MILEVSKI M MKD 1988

10km 140 Slave KOSTADINOV M MKD 1999

10km 141 Marija PELIKON F MKD 1981

10km 142 Marko ILIC M SRB 1986

10km 143 Davorka ILIC F SRB 1986

10km 144 Vladimir GJORGJEVIKJ M MKD 1979 BODYTEC.MK

10km 145 Marija ANDREEVA F MKD 1989 NRC - NIKE + RUN CLUB SKOPJE

10km 146 Bojan TRAJJOVSKI M MKD 1992

10km 147 Mitko GECHEV M MKD 1964 MERIDIJAN ATLETIK EKO

10KM 148 MIRKO GJORGJEVIC M SRB 1982 AK VRANJSKI MARATONCI

10KM 149 MARIJA BOGDANOVSKA F MKD

10KM 150 SIMONA POPOVA F MKD 1992 NRC-NIKE+RUN SLUB

10KM 151 DANIELA ALEKSOVA F MKD 1988 MERIDIJAN ATLETIK EKO

10KM 152 DARKO ATANASOVSKI M MKD 1989 NRC-NIKE+RUN SLUB

10KM 153 BOBAN ALEKSOV M MKD 1988 MARQUARDT MACEDONIA

10KM 154 ALEKSANDAR BAEVSKI M MKD KRVODARITEL

10KM 155 Andreas STOJANOVSKI M MKD 1991 NOTORIOUS ASSASIN

10КМ 156 ЛЕОНАРД КУЗЕВ М МКД 1982 МЕРИДИЈАН АТЛЕТИК ЕКО

10КМ 157 ЗОРАН ЈОШЕВ М МКД 1971 МЕРИДИЈАН АТЛЕТИК ЕКО

10KM 158 Marko ALEKSOVSKI M MKD 1991

10KM 159 Erina Najdovska F MKD 1984 MAKEDON

10KM 160 NIKOLA KUTANOSKI M MKD 1986

10KM 161 Марија Донева F mkd 1990

 

Стартна листа за полумаратон 21 км.

Half Marathon 11 Alekdandar MITREVSKI M MKD 1990 MERIDIJAN ATLETIK EKO

Half Marathon 12 Boris GJORGJIEV M MKD 1957 MERIDIJAN ATLETIK EKO

Half Marathon 13 Danche ANGELOVSKI M MKD 1961 AK VELES

Half Marathon 14 Goran TASEVSKI M MKD 1979

Half Marathon 15 Milan BOGDANOVSKI M MKD 2003

Half Marathon 16 Dean JOVANOVSKI M MKD 1995

Half Marathon 17 Branko JOLEVSKI M MKD 1981 DELTA

Half Marathon 18 Aleksandar KUZMANOV M MKD 1984 MERIDIJAN ATLETIC ECO KAVADARCI

Half Marathon 19 Mijalcho ANDONOVSKI M MKD 1986 AK DELTA

Half Marathon 20 Boban STOJANOVSKI M MKD 1984

Half Marathon 21 Kostas MITROPETROS M GRE 1975 NRC-NIKE RUN CLUB SKOPJE

Half Marathon 22 Valentina UZUNOVA F MKD 1966 PH MAKEDONIJA

Half Marathon 23 Ile PAVLOV M MKD 1974 AK FENIX KAVADARCI

Half Marathon 24 Aleksandar PETROV M MKD 1984 MARQUARDT MACEDONIA

Half Marathon 25 Hristina SEKULOSKA F MKD 1995

Half Marathon 26 DRAGAN EFTOV M MKD 1962 MARQUARDT MACEDONIA

Half Marathon 27 Mihajlo TRAJKOSKI M MKD 1989 DELTA

Half Marathon 28 Zdravko SAVESKI M MKD 1976 AK DELTA

Half Marathon 29 Stevan RISTOV M MKD 1978 MERIDIJAN ATLETIK EKO

Half Marathon 30 Branislav JARGIC M MKD 1956 NRC- NIKE RUN CLUB SKOPJE

Half Marathon 31 Saša ĆUKOVIĆ M SRB 1979 AK VRANJSKI MARATONCI

Half Marathon 32 Vlatko MANCHEV M MKD 1991 ZSK JUGOISTOK

Half Marathon 33 Nikola POLIZOVSKI M MKD 1981 ZSK JUGOISTOK

Half Marathon 34 Stole ANGELOVSKI M MKD 1986

Half Marathon 35 Vasil GEORGIJEVSKI M MKD 1985 ZSK JUGOISTOK

Half Marathon 36 Jovica STOJANOVSKI M MKD 1973 DELTA

Half Marathon 37 Kire NAUNCHEVSKI M MKD 1961 DELTA

Half Marathon 38 Irena MITEVA F MKD 1992 DELTA

Half Marathon 39 Martin POPOVSKI M MKD 1985

Half Marathon 40 Dejan PETKOV M MKD 1982 PETKOV RUNNING TEAM

Half Marathon 41 Vladimir ANDONOVSKI M MKD 1984 KISELA VODA

Half Marathon 42 Blagoja ACKOVSKI M MKD 1953

Half Marathon 43 Pepi GJELOV M MKD 1987 MERIDIJAN ATLETIK EKO

Half Marathon 44 Darko ELENOV M MKD 1985 MERIDIAN ATLETICK EKO

Half Marathon 45 Alek KIRIJAS M MKD 1972

Half Marathon 46 Marijan STEVANOVSKI M MKD 1961

Half Marathon 47 Goran ANDONOVSKI M MKD 1978 BORJAN I IVA

Half Marathon 48 Orce CVETKOV M MKD 1983

Half Marathon 49 Miki PETROVSKI M MKD 1983

Half Marathon 50 Dimce ANDREEV M MKD 1987

Half Marathon 51 Manuel JANKOVSKI M MKD 1995

Half Marathon 52 Igor NEDELKOVSKI M MKD 1982 BRAKO

Half Marathon 53 Srgjan MILOSHEVSKI M MKD 1976 BRAKO

Half Marathon 54 Bojana JOVANOVSKA F MKD 1985 NRC - NIKE + RUN CLUB

Half Marathon 55 ZHaneta BOGATINOVSKA ILIEVA F MKD 1974 NRC - NIKE + RUN CLUB

Half Marathon 56 Petar PETROV M MKD 1986 SRI CHINMOY MARATHON TEAM

Half Marathon 57 Viktor TOLESKI M MKD 1976 AK VELES

Half Marathon 58 Trajce MIHOV M MKD 1969 AK VELES

Half Marathon 59 Lidija KUSHEVSKA F MKD 1954 NRC - NIKE + RACE CLUB

Half Marathon 60 Gjoko MARINKOVIKJ M MKD 1985 P.K CENTAR

Half Marathon 61 Ivica IGEVSKI M MKD 1997

Half Marathon 62 Hektor VOKSHI M MKD 1989

Half Marathon 63 Kire NISTROV M MKD 1987 ZSK JUGOISTOK

Half Marathon 64 Igor Gis STOJANOVSKI M MKD 1981 AK DELTA

Half Marathon 65 Toni DIMITROV M MKD 1980 MAKEDON

Half Marathon 66 Nikola DIMITRIOSKI M MKD 1995 AK DELTA

Half Marathon 67 Dragan BOJOVIC SRB 1958 AK VRANJSKI MARATONCI

Half Marathon 68 Sinisha STANKOVIC M SRB 1988 AK VRANJSKI MARATONCI

Half Marathon 69 SANDE STOJANOVSKI M MKD 1947

Half Marathon 70 ZORAN GJORCEV M MKD 1966 MERIDIJAN ATLETIK EKO

Half Marathon 71 Toni Cvetkovski m mkd 1970 NRC - NIKE + RUN CLUB

Half Marathon 72 Igor Jakimovski M mkd

Half Marathon 73 Filip Kamcev M MKD 1994

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА