Oд Кабинетот на Градоначалникот Митко Јанчев денеска ни беше доставена програмата за годинашнот ТИКВЕШКИ ГРОЗДОБЕР 2019, која ви ја предаваме интегрално:

 

 

ПРОГРАМА

ТИКВЕШКИ ГРОЗДОБЕР 2019

 

ПЕТОК 06.09.2019

12:00 – 12:15 СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА ,,ТИКВЕШКИ ГРОЗДОБЕР’’  

Локација: Главна сцена, Градски плоштад

11:00 - 14:00 Презентација и дегустација на Вина од Присутните Винарии

*Дополнително, во едно катче претставување/претстава на процесот на берба до создавање на виното и производите од грозје- Шумарско училиште.

Локација: Градски плоштад

13:00 – 13:30 TРКА НА КЕЛНЕРИ

Локација: ул.Илинденска

14:00 - 19:30 СТАРОГРАДСКА МУЗИКА

18 – 19:30 – Трио Мањифико

21:30 – 23.00 – Марјан Коцев и Галакси

Локација: Малото паркче

18 часот – Изложба на фотографии –Музеј галерија

15:00 - 16:00 ТУРНИР“Сестри Китеви”

Локација: С.Ц. Јасмин

20:30 - 21:00 Музика на разглас

21:30 - 22:45 2 БОНА

23:00 – 01:00 DJ TONI ZEN

Локација: Градски Плоштад

САБОТА 07.09.2019

10:00 - 12:30 Изложба на OLD TIMER-и

Локација: Градски плоштад

13:00 – 13:45  ТрадиционалноМОТО РЕЛИ

Локација: ул.Илинденска

14:00 – 15:00  Велосипедисти

Локација: Градски плоштад

- Штанд за тетовирање– артист Пане Ризов Bullfrog Tatto Studio

11:00 – 14:00 Традиционална ТАБЛИЈАДА

Локација: Малото паркче

14:00 - 19:30 СТАРОГРАДСКА МУЗИКА

15.00 -16:30 – ТриоГранде

17.00- 18:30 Класико

Локација: Малото паркче

18:00 –ПРИЕМ на Градоначалникот во Хол на Дом на култура

19:00 - 19:30 СВЕЧЕНА СЕДНИЦА за Денот на Општината во Дом на култура

Локација: Домот на Културата со покана од Општина

20:30 - 21:00 Музика на разглас

21:30 – 22:30 – Наташа Малинкова

23:00 – 01:00 ЈЕЛЕНА РОЗГА

Локација: Градски Плоштад

02:30 – 05:00 DJ METODIJ HRISTOV

-          DJ Lako

-          DJ Power

-          DJ METHA MILL

Локација: Костурница

НЕДЕЛА 08.09.2019

12:00h – 14:00 Традиционален, голем КАРНЕВАЛ низ улиците на Кавадарци кој завршува со претставување на Градскиот плоштад

*Жонглери за дополнителна анимација

Локација: Градски Плоштад

14:00 - 19:30 СТАРОГРАДСКА МУЗИКА

15 – 16 и 30 – Дуо Форте и Александар Ангелов

17.00 – 18 и 30 – Да Капо Bend

Локација: Малото паркче

20:00- 20:30 Музика на разглас

20:30– 21:45 БЕНД

22:00– 01:00 - ЗДРАВКО ЧОЛИЌ

01:00 Спектакулареногномет

Локација: Градски Плоштад

КРАЈ НА ФЕСТИВАЛОТ

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА