IGM TRADE

tikvesija-fudbal/6909-video-pres-vlatko-kostov-promoviran-pred

ВЛАТКО КОСТОВ Е ПРОМОВИРАН ПРЕД КАВАДАРЧАНИ ЗА НОВ ТРЕНЕР НА ГФК ТИКВЕШ 1930".

Од административни причини Костов во недела екипата ке...

tikvesija-fudbal/6905-gfk-tikvesh-vo-nedela-i-gostuva

По победата во Новаци во рамките на купот кавадарчани очекуваат да продолжи позитивната низа

Во недела се игра 7 коло од ПМФЛ. Во ра...

tikvesija-fudbal/6903-vlatko-kostov-nov-trenert-na-gfk

Поедини медиуми ја објавија веста дека еден од најдобрите тренери во земјава ке седне на жешката клупа во Кавадарци

По лошите резу...

tikvesija-fudbal/6901-konechno-pobeda-novaci

Екипата на ГФК Тиквеш обезбеди пласман во следната рунда од купот, додека Локомотива во Градско загуби од Охрид со 0-2

Вчера се одигр...

tikvesija-fudbal/6893-utre-se-igra-prvoto-kolo-od

Екипата на ГФК Тиквеш ке му гостува на Новаци а Локомотива во Градско ке го пречека Охрид

Во фудбалска Европа се играат средбите од ...

tikvesija-fudbal/6885-lokomotiva-vo-gradsko-go-dozhivea-i

НОВИОТ ВТОРОЛИГАШ И ВО ТРЕТОТО КОЛО НЕ УСПЕА ДА ГИ ОСВОИ ПРВИТЕ ВТОРОЛИГАШКИ БОДОВИ

Екипата на Локомотива од Градско и во третото к...

tikvesija-fudbal/6883-prodolzhuva-mizerijata-na-tikvesh

Кавадаречките фудбалери на своите навивачи им приредија уште едно големо разочарување. Во Кавадарци гостуваше екипата на Ренова и нам...

tikvesija-fudbal/6877-i-vtoroligashite-ke-igraat-vo-nedela

ЛОКОМОТИВА ВО ГРАДСКО ПРОТИВ СЛОГА И ТИКВЕШ ВО КАВАДАРЦИ ПРОТИВ РЕНОВА КЕ БРКААТ ПРВИ СЕЗОНСКИ ПОБЕДИ

Заради тридневната жалост н...

tikvesija-fudbal/6833-sasa---lokomotiva-1-0

Саса, Победа и Слога засега со сто процентен ефект на истокот

Фудбалските второлигаши ги одиграа средбите од второто коло во двете ...

tikvesija-fudbal/6832-tikvesh---struga-1-1

Продолжува кавадаречката прволигашка мизерија.

Кавадаречките фудбалери на своите навивачи им приредија уште едно непријатно...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)