IGM TRADE

tikvesija-fudbal/1006-golovi-i-sansi-tikves-vlazerimi

Значајна победа на ГФК Тиквеш 130 .На Градскиот стадион во Кавадарци поразена екипата на Влазерими со 2:0

Средбата беше динамична, бор...

tikvesija-fudbal/1002-golema-pobeda-na-tikves-protuiv-vlazerimi

ГФК Тиквеш- Влазерими 2:0 .Нашите фудбалери ја оствариja втората победа во низа ова сезона. Двата гола ги постигна Мартин Никовиќ

Чест...

tikvesija-fudbal/999-vo-nedela-vtoroligaski-fudbal

-Недела 12. Март- 14.00. Градски стадион-ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци - ФК Влазерими 77

Во Градскиот парк на стадионот на Тиквеш- Кавадарци , се ...

tikvesija-fudbal/912-gfk-tikves-pobednik-na-turnuirot-0vo-0prosoman-0p

Во финалната средба кавадарачани го совладаа Лубаш од Манастирец о 5:2.

Викендов во Росоман се одржа традиционалнииот турнир посвет...

tikvesija-fudbal/870-fudbalerot-sikov-igracna-rabotnicki

Како што објави порталот ЕКИПА.МК , ФК Работнички пролетниот дел од сезоната го ангажира кавадарчанецот Ванче Шиков-интернационален ф...

tikvesija-fudbal/867-turnir-viko-karov-tikves-borec-0-0-4-1

Тиквеш во финалето утре недела-игра со подобриот од средбата Металург-Победа.

Александар Анѓелков е новиот херој на градскиот фудб...

tikvesija-fudbal/852-18-memorijalen-fudbalski-turnir-vuko-karov

Tурнирот ке се одржи во сабота и недела на 11 и 12 февруари

220px-Vuko_Karov.jpg

Екипите на минатогодишниот освој...

tikvesija-fudbal/842-fudbalski-turnir-vuko-karov

Викендов во Кавадарци ке се одржи турнирор „Вуко Каров“

Ekипите на Победа и Борец го потврдија своето учество на осумнаесетот...

tikvesija-fudbal/802-fudbal-grf-tikves-1930-zapocna-da-trenira

Најавите на раководството на Градскиот фудбалски клуб Тиквеш за создавање на конкурентен и респектабилен тим полека се остваруваат.

tikvesija-fudbal/489-fudbal-poraz-na-ljubanci-od-novaci

По победата над Тетекс, фудбалерите на “Љубанци “ од Кавадарци повторно им се вратија на поразите и на последното место во втора...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)