МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

tikvesija-fudbal/7703-vardar-od-negotino-shampion-na-tretata

Неготинчани ке играат бараж за втората лига против Караорман, Овче Поле или Арсими

Екипата на Вардар од Неготино и официјално ја ос...

tikvesija-fudbal/7702-pretposledno-kolo-za-tretoligashite-od-grupata

Со победа против Динамо нагости, екипата на Вардар од Неготино и дефинитивно ке игра бараж за единствената втора лига

Утре со почет...

tikvesija-fudbal/7701-gfk-tikvesh-ja-prodolzhi-sorabotkata-so

Благоја Љамчевски и официјално го напушти кавадаречкиот прволигаш и се пресели во второлигашот Пелистер

ГФК Тиквеш започна да го ...

tikvesija-fudbal/7698-vodechkite-tretoligashi-se-iznadavaa-golovi

Вардар и даде 9 на Слога, Превалец му даде 12 на Динамо, Росоман со петка го почести Возарци а Питу Гули броеше до 6 против Бучин

Вчера ...

tikvesija-fudbal/7669-gfk-tikvesh-go-pobedi-fk-voska

ПРИСТИГНУВАЊЕ И ВПЕЧАТОЦИ ОД СРЕДБАТА ...

Баба, Ергенот и Љама покажаа што значи разликата во искуството и квалитетот кога се игра в...

tikvesija-fudbal/7664-intervju-so--vlatko-kostov-trener-na

Капитенот Вареловски очекува максимална подршка аа играчите мора да дадат максимум.

...

tikvesija-fudbal/7661-nitu-prilep-nitu-skopje---sega

ФФМ по втор пат го промени стадионот на кој ке се играа баражот помеѓу Тиквеш и Воска

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) дон...

tikvesija-fudbal/7656-vardar-negotino-ne-go-dava-vrvot

Неготинчани по 18 кола го држат врвот на табелата без пораз

Прволигашите и второлигашите си ја завршија работата за оваа сезона но к...

tikvesija-fudbal/7653-gfk-tikvesh-so-pobeda-ja-zavrshi

Кавадарчани со 2-1 ја совладаа Македонија ЃП и утре ке го дознаат противникот за баражот

Фудбалската сезона за првлигашите и второл...

tikvesija-fudbal/7642-gfk-tikvesh-1930-ad-kavadarci-

Немили сцени, инциденти и расистички испади на дербито помеѓу Шкендија и Шкупи

Во претпоследното прволигашко коло Тиквеш загуби в...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)