МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

tikvesija-fudbal/7641--sileks-i-pobeda-se-vrakjaat-vo

Беласица или Слога односно Воска или Вардар - само две екипи ке играат бараж за повисок ранг

Кај фудбалските второлигаши последнот...

tikvesija-fudbal/7636-pretposledno-kolo-kaj-prvoligashite

Единствена дилема е кои екипи ке играат во фудбалска Европа

Во недела фудбалските прволигаши ке го одиграат предпоследното 32 коло....

tikvesija-fudbal/7627-pobedi-za-vozarci-marena-i-vardar

Возарчани ја забележаа првата победа сезонава а неготинчани цврсто ја држат лидерската позиција на табелата

Во заостанат натпрев...

tikvesija-fudbal/7626-fgfk-tikvesh-zagubi-od-renova-so

На две кола до крајот - Шкупи е шампион, Борец и Пелистер испаѓаат а Тиквеш и Скопје ке играат бараж за опстанок

Фудбалското прв...

tikvesija-fudbal/7594-tikvesh-go-pobedi-skopje-na-gosti

Кавадарчани губеа на полувреме со 1-0 но направија пресврт и славеа со 1-2.

Фудбалерите на ГФК Тиквеш се вратија со полн плен од гостув...

tikvesija-fudbal/7590--vardar-negotino-ne-go-dava-vrvot-

Росоман го совлада Возарци во натпревар со 10 голови а Марена водеше се до 80 мин и загуби од Големо Коњари

Фудбалските третолигаши о...

tikvesija-fudbal/7580--rabotnichki-go-pobedi-gfk-tikvesh-

Кавадарчани не ги искористија своите шанси па Работнички ги казни за промашувањата

Фудбалерите на ГФК Тиквеш во рамките на 27 коло ...

tikvesija-fudbal/7574-gfk-tikvesh-mu-gostuva-na-rabotnichki

Кавадарчани по победата над Струга во позитивна атмосфера ке патуваат за Скопје

Фудбалските прволигаши продолжуваат во турбо рит...

tikvesija-fudbal/7566-gfk-tikvesh-struga-tl-2-0

Кавадарчани беа подобар противник и со мудра игра заслужено победија Во 26 коло од ПМФЛ во Кавадарци гостуваше тимот на Струга ТЛ. Од пр...

tikvesija-fudbal/7562-gfk-tikvesh-utre-se-srekjava-so

Судиската комисија при ФФМ потврди дека Тиквеш е оштетен на средбата со Шкупи

Утре ке се одигра вонредно 26 коло во ПМФЛ. Двојките се...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)