МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

ДИМЕ КОЦЕВСКИ- АКТЕР, СОВЕТНИК,ВАТАШАНЕЦ ИЗЈАВУВА -„СЕ ПОДГОТВУВА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ДЕНОТ НА СТРЕЛАЊЕТО НА 12 ДЕЦА ОД ВАТАША ОД БУГАРС...

-ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА КАВАДАРЦИ Д-Р СТОЈАНЧО РАМОВ- НА 22 СЕДНИЦА ПРЕДИЗВИКАН ДЕКА НЕ ВОДИ ЕДНАКВО СМЕТКА ЗА СИТЕ СОВЕТНИ...

Според Горан Самарџиев, тренерот на MKK„ЕуроНикел“ нашите кошаркари ке играат во завршницата.

М.В.

...

До Министерство за Земјоделство, Шумарство и Водостопанство , Регионалното Здружение на ,лозаро овоштари Кавадарци испрати барања со ...

Денеска , по кратко боледување,почина Петре Камчевски-роден 1952 година, еден од најголемите хроничари кои Кавадарци ги имал.Беше долгог...

Општина Кавадарци и годинава со црквите ,,Св Димитрија’’ и ,,Св Петка’’, ја продолжува традицијата за потопување на Чесниот К...

„На 12.01.2023 во 21.30 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на ул.„Шишка“ во Кавадарци, патничко возило „опел вектра“ со н...

За последиците и значењето на водата во „Тиквершкото езеро“, поточно за одржувањето на нивото на една кота,доволно е да се има соз...

На ФБ профилот на ЈЗУ Општа болница со проширена надлежност денеска е објавено дека за потребите на гинеколошко-акушерскиот оддел во б...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)