МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Полицијата поднесе кривична пријава против В.Т. (37) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело фалсификување пари.

Имено, велат од полицијата, пријавениот на 4 мај околу 18.10 часот отишол во трафика на градскиот плоштад во Неготино и купил две кутии цигари за кои платил со фалсификувана банкнота во апоен од 500 денари, која била забележана од страна на вработената и настанот бил пријавен.

По извршено вештачење било утврдено дека банкнотата е фалсификат.