IGM TRADE

„ОВР Кавадарци поднесена кривична пријава против Д.М.(60), поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „измама ...

Пресот го одржа Трајче Стојановски претседател на УМС на ОО на ВМРО-ДПМНЕ Кавадраци.

58y666666

...

12 СЕДНИЦА НА СОВЕТ НА ОПШТИНА КАВАДАРЦИ

-Советот на Општина Кавадарци донесе одука за основање Јавно претпријатие за превоз на пат...

На прес конференцијата на ОО на СДСМ говореше претседателот на ЛК на младите на ОО на СДСМ Кавадарци Павле Богев:;

Интегрален текст:...

„Како дел од активностите на Општина Кавадарци, а кои се во насока на обезбедување поквалитетни услуги на своите жители, Општина Кава...

Лицата со посебни потреби од Велес, Штип, Неготино и Кавадарци фатени за раце со фолклористите од овие градови сакаат да го менуваат св...

Лицата со посебни потреби и фолклорните ансамбли од Велес, Штип, Неготино и Кавадарци со заеднички концерт

Утре вторник, од 19 часот,...

Габер и Ваташа славеа гостински победи а Сопот забележа службена победа

Изминатиов викенд се одиграа средбите од 4 коло во ОФЛ Кава...

-Новина: Секој запишан ученик во стручните профили на кадри добива стипенција од 3.500 денари месечно од МОН. -изјава на Горан Велковски- д...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)