МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

фото - архива

„На 14.02.2019 година во 05.20 часот, при преземање на службени дејствија на улица „Клинска“ во Кавадарци, двајца полициски службеници биле физички нападнати од Г.Ѓ.(45) од Кавадарци. Г.Ѓ. бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Кавадарци. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава„- е наведено во денешниот Билтен на МВР.