МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

СЕ НАВ РШУВААТ 104 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА НИКОЛА БАДЕВ-ОД КАВАДАРЦИ-ДОАЈЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА НАРОДНА ПЕСНА.Кавадаречките пензионери под...

Вчера во Кавадарци, во ОМБУ„Л.М.Рале“ беше одбележана 30 годишнината од постоењето на УСАИД во Македонија.Ова граѓанска организиа...

„На 25.10.2022 во 13.40 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на ул.„Мито Хаџи Василев Јасмин“, товарно моторно в...

„Почитувани кавадарчани! Вашата поддршка за втор мандат за градоначалник, за мене значеше соочување со уште поголеми предизвици, за ...

,,На 23.10.2022 во 09.30 часот во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека во Општата болница - Кавадарци бил донесен повреден З.И.(52) од Кав...

Во Општина Кавадарци се одржа јавна расправа за амбиентниот воздух изготвен од „Техно лаб“ во соработка со Општината. Средствата с...

Асфалтирањето на памтрак патеката на површина од 850м/2 е во завршна фаза, по што следува уредување на останатите површини, односно вград...

Градоначалникот Митко Јанчев денеска ја прими делегацијата од Украина предводена од амбасадорката на Украина во Македонија , Лариса ДИ...

Компанијата обезбеди мебел за детските градинки од Неготино и Градско– 40 масички и 160 столчиња наменети за „Темјанушка“ и 30 де...

Во изминатиот период во Наставно научната шума „Михајлово“ учениците од IV-1 реализраа теренска и практична настава. Најпрво учен...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)