МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Пред малку добивме информација дена ППТЕ-Кавадарци доби уште една битка со пожар. Овојпат бескомпромисните кавадаречки пожарникари го изгаснаа пожарот во атарот на село Возарци кој избувна попладнево. Да потсетиме ,според командирот Александар Чадамов , во прашање бил пожар во кој гореле сува трева и смрека .Два тима по 4 пожарникари и две возила инервенираа на терен.Браво... м.димитров