МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

По јавно објавеното писмо на социјалните мрежи, на родителите на Христијан Јованов,Зоран и Биљана Јованови за болеста која годинава е дијагностицирана на нивниот син, и помошта која јавно ја побараа од сите кои можат да даруваат,граѓаните се организираа. Со помош на блиски пријатели на родителите започна акција за собирање на доброволни средства од граѓаните.Синоќа на Градскиот плоштад со јавен настап на музичарите од бендот „2 abdomenс енд son“ или Пикси, за Граде, за Ване

Денеска пак кавадарчани покренаа петиција со којашто бараат локалната самоуправа Кавадарци годинава буџетот наменет за „Тиквешкиот гроздобер“ да се намени за лекување на 13-годишниот Христијан Јованов.Петицијата е предложена да има мото "Не сакаме Тиквешки гроздобер. Сакаме живот за Христијан"

Се работи за животот на 13-годишно момче од Кавадарци кое боледува од Leucemia acuta lymphoblastica, за чиј третман на Универзитетскиот клинички центар во Љубљана во Словенија се потребни 100.000 евра.

Во меѓувреме продолжува донирањето на средства за Христијан, во фирми,ресторани, и места каде престојуваат повеќе луге.

4444T56777

ecure.avaaz.org/community_petitions/en/ne_sakame_tikveshki_grozdober_2020_sakame_zhivot_za_hristijan/?fQNIkrb&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-1103251-ne_sakame_tikveshki_grozdober_2020_sakame_zhivot_za_hristijan&utm_term=QNIkrb%2Ben&fbclid=IwAR2Icxze18vQjQ1lILPLQ_hhtNolwCzVLz08zcyWS5jXJZJCWYmFFpDihng

118228846_3598479643529462_3222143932248715698_o