МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

„На 24.11.2020 во Одделение за внатрешни работи Кавадарци, Н.М.(42) пријавил дека на 19.11.2020 на бензинската пумпа во с.Росоман,кавадаречко, од едно лице при наплата на услуга за гориво, му била дадена банкнота од 500 евра, која била фалсификувана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.„- се наведува во денешниот билтен на МВР.

Извор www.gov.mk