„На 18.01.2021 во 15.00 часот во ОВР Кавадарци, О.Ѓ.(38) од Росоман пријавил дека околу 13.00 часот ул.„Западен булевар“ во Кавадарци, поради недоразбирање во сообраќајот, едно лице му се заканувало и се обидело да го повреди со остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот„- се наведува во денешниот Билтен на МВР,