МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

foto- Arhiva rtk.mk

-Винската регата што ја организира ВИНОТЕК годинава нема да се одржи во вообичаениот термин во месец август.

Како што дознаваме од организаторот, с’е било спремно за ова регата,но поради Ковид мерките кои стапија на сила од вчера, таа е одложена за наредната година, или ако има разлабавување на мерките во месец октомври годинава.

Инаку да потсетиме годинава ВИНОТЕК ја планираше Винската регата, да ја одржи на Тиквешкото езеро.