Натпреварот од 12-то коло за ГРК ТИКВЕШ 2014 е директен дуел со најголемиот конкурент за пласман во PLAY OFF ФАЗАТА. Во Петок во 19::00 часот во Спортската сала „Јасмин“, ке се сретнат најголемите конкуренти за влез во Плеј офот во најквалитетната ракометна лига кај нас,Суперлигата. Ги покануваме сите искрени навивачи на домашниот ракомет да дојдат и да го бодрат нашиот ракометен тим во победата против Охрид.

Инаку по одиграни 11 кола ГРК ТИКВЕШ 2014 се наоѓа на 6 тата позиција . РК Охрид во овој момент е директен конкурент за таа 6- та позиција.

259588941_2195062010651541_319894278901388256_n 260455108_2195062683984807_6611706145608592970_n