МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 17.09.2022 во 20.50 часот во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода Т.К.(43) од Кавадарци поради тоа претходно во близина на неговиот дом со воздушна пушка пукал во мачка. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.„- се наведува во денешниот билтен на МВР.

801676-internet-izmama-mesto-mache-od-6000-evra-dobile-krvolochna-zverka