МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 16.03.2023 во 23.30 часот на улица „Васил Главинов" во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица во Кавадарци, со наредба од Казнено-поправна установа Затвор Куманово, го привеле 34-годишниот М.Т. од Свети Николе, за доиздржување затворска казна. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Куманово за издржување на казната.„- се наведува во битенот на МВР.