IGM TRADE

,,Пробаскет,, ке биде дел од елитната група А а Трокал ке настапува во групата Б

Две недели по стартот на првата лига во машка конкуре...

Иако кавадарчани водеа со 17 разлика на крај загубија со 14 разлика

Екипата на Еуроникел како го доби натпреварот со Гостивар иденти...

КАВАДАРЕЧКИОТ СНАЈПЕР ЗАМИНА ВО ПЕНЗИЈАМКК Еуро Никел достоинствено го испрати својот довчерашен капитен Јане Петровски во кошаркар...

Кавадарчани сакаат да му оддадат почит и укажат благодарност на поранешниот капитен

Кошаркарите на Еуроникел на стартот на новата...

Кавадарчани повторно имаат тим за високи дострели кој треба да ги задржи во врвот на македонската кошарка

Викендов стартува новат...

На 20 октомври во Скопје Шкупи и Тиквеш ке играат во купот а на 17 октомври во Кавадарци ке го одиграат натпреварот од 10 коло

Во ФФМ со ...

Договорот е раскинат заради нарушување на угледот на клубот како и недолично и неетично однесување на кошаркарот

МКК Еуро Никел оф...

Блесок на петнаесетгодишниот Чадамов кој покажа дека со Златев се иднината на кавадаречката кошарка

Екипата на ЕуроНикел синока г...

Викендов се играат средбите од кошаркарскиот суперкуп - кај мажите ке играат МЗТ и Работнички а кај жените Баскет КАМ и Бадел

Во саб...

КАВАДАРЧАНИ ОДИГРАА КВАЛИТЕТНО БЕЗ СТРАНЦИТЕ ТОМИЌ, ЃЕКИЌ И ДЕЈВИС

Екипата на Еуро Никел повторно е поразена од екипата на ТФТ во п...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)