IGM TRADE

И без капитенот и најдобар играч во досегашниот дел од сезоната, Кирил Николовски, кошаркарите на Фени Индустри немаа проблем со тимот...

И покрај поразот од Работнички, кошаркарите на Фени Индустри немаат време за жалење

Веќе денеска -сабота, 24 декември ќе го пречекаа...

Кошаркарите на Фени Индустри продолжуваат со фантастичниот старт на новата кошаркарска кампања, запишувајќи ја и петтата победа по ре...

Кошаркарите на Фени Индустри ја прославија и четвртата победа во четвртиот натпревар во сезоната, трета на гостински терен, откако сл...

Високата и убедлива победа на кавадаречките кошаркари против АВ Охрид 100-64 ветува голема борба за највисок пласман ова натпрварувачка ...

Трет пат сезонава, кошаркарите на Фени Индустри демонстрираа квалитет и надмоќност ,oовој пат против Карпош Соколи

По екипите на Т...

Натпреварот на македонските претставници се игра утре- среда 19 часот во СС„Јасмин“

Петтото коло од балканската БИБЛ лига ја н...

По убедливиот триумф од 41 поен над Тирана која во првото коло славеше над Трепча, сите очекуваа дека Фени ќе го „стопи“ и тимот од ...

По убедливиот триумф над екипата на Тирана, кошаркарите на Фени Индустри вечерва- среда, 25 октомври, во „Јасмин“ ќе го одиграат и ...

Четирите години отстуство од балканската лига не му пречеа на кошаркарите на Фени да се вратат во „Јасмин“- шампионски.Kошаркари...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)