IGM TRADE

Во големото дерби МЗТ го доби Работнички а во сабота Еуро Никел ке му гостува на Кожув

Шестото коло од ПМКЛ поради обврските на наши...

Судискиот критериум и многуте сомнителни одлуки им подарија победа на Пелистер

Во рамките на 5 коло од првата машка кошаркарска ли...

Во Првата најквалитетна Македонск кошарскарска лига - жени-А дивизијка пораз на ЖКК ПРОБАСКЕТ.Во салата на ДТВ Партизан тие загубија о...

Кавадарчани посакуваат крај на губитничката серија токму против силниот битолски состав

Во првата машка кошаркарска лига викендо...

Пробаскет убедливо поразерн од Бадел а Трокал ја прокнижи и втората победа

Во ПЖКЛ без поголеми изненадувања во тековните кола. Во ...

Кавадаречките кошаркари поразени од ФМП со убедливи 80-65

Кошаркарите го одиграа 4 коло а Еуро Никел 2005 го забележа третиот пораз во с...

,,Пробаскет,, ке биде дел од елитната група А а Трокал ке настапува во групата Б

Две недели по стартот на првата лига во машка конкуре...

Иако кавадарчани водеа со 17 разлика на крај загубија со 14 разлика

Екипата на Еуроникел како го доби натпреварот со Гостивар иденти...

КАВАДАРЕЧКИОТ СНАЈПЕР ЗАМИНА ВО ПЕНЗИЈАМКК Еуро Никел достоинствено го испрати својот довчерашен капитен Јане Петровски во кошаркар...

Кавадарчани сакаат да му оддадат почит и укажат благодарност на поранешниот капитен

Кошаркарите на Еуроникел на стартот на новата...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)