IGM TRADE

КОШАРКАРИТЕ КЕ СТАРТУВААТ НА 2 ОДНОСНО 3 ОКТОМВРИЕуроНикел во првото коло на домашен терен ке игра со Гостивар

Денеска во простории...

Репрезентацијата предводена од селекторот Никола Златев забележа 4 убедливи победи и од Грузија се враќа со пехар и златни медали

...

КАВАДАРЧАНИ ГИ ДОГОВОРИЈА ТОМИЌ, КАЛАХАН И ЦВЕТКОВСКИ - НОВ КАПИТЕН Е ДАРКО СОКОЛОВ

Екипата на ЕуроНикел има полни раце работа. Се к...

КАВАДАРЧАНИ ПОЛЕКА НО СИГУРНО ГО ФОРМИРААТ КОСТУРОТ НА ТИМОТ ЗА СЛЕДНАТА СЕЗОНА

Поранешниот македонски репрезентативец Алекснда...

КАПИТЕНОТ НА ЕУРОНИКЕЛ, ЈАНЕ ПЕТРОВСКИ СТАВА КРАЈ НА ИГРАЧКАТА КАРИЕРА

КК ЕуроНикел остана без својот капитен. Јане Петровски на 36-...

ФОРТУНАТО ДА СИЛВА И ИБРАХИМА ТИАМ И ОФИЦИЈАЛНО НАЈНОВИУ ЗАСИЛУВАЊА ЗА КАВАДАРЕЧКИОТ ПРВОЛИГАШ

Екипата на ГФК Тиквеш вчера замина...

4 ЕКИПИ ОД СРБИЈА, ПО ТРИ ОД БОСНА И ЦРНА ГОРА, ПО 2 ОД ХРВАТСКА И МАКЕДОНИЈА И ЗАСЕГА ЕДЕН ТИМ ОД СЛОВЕНИЈА

Доколку преку Википедиа ја...

фото: gol.mk

ОД ИЗВОРИ БЛИСКИ ДО КОШАРКАРСКИТЕ КРУГОВИ ДОЗНАВАМЕ ДЕКА ГОДИНАВА ВО АБА 2 ЛИГАТА ОД МАКЕДОНИЈА КЕ ИГРААТ МЗТ И ЕУРОНИКЕЛ<...

СЕУШТЕ СЕ ЧЕКА ДАЛИ КАВАДАРЧАНИ КАКО ВИЦЕШАМПИОНИ СЛЕДНАТА СЕЗОНА КЕ ИГРААТ ВО АБА 2 ЛИГАТА

Управата и стручниот штаб на КК ЕуроНик...

(ВИДЕО) ТОШЕ ГЕЧЕВСКИ ГИ СЛЕДЕШЕ КАДЕТКИТЕ ВТОР ДЕН ОД СЕЛЕКТИВНИТЕ ТРЕНИНЗИ НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ДО 16 ГОД ЗА ДЕВОЈКИ

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)