IGM TRADE

СЕЛЕКТОРОТ НИКОЛА ЗЛАТЕВ КЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО СОСТАВИ ТИМОТ ЗА ФИБА ЧЕЛЕНЏЕРОТ ВО ТБИЛИСИ

Кога се работи квалитетно со помладите кате...

ТРОКАЛ НЕ УСПЕА ВО БОРБА ЗА ТРЕТОТО МЕСТО .ЗАГУБИ ОД ВАРДАР СО 56:66

Победник на финалниот турнир во М16 лигата во женска конкуренција ...

КАВАДАРЕЧКИТЕ МЛАДИ КОШАРКАРКИ БЕА ПОРАЗЕНИ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО ОД БАДЕЛ И ДЕНЕС КЕ ИГРААТ СО ВАРДАР

Во финалето од завршниот турнир ...

фото: Gol.mk

СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА ПОСТОИ ОПЦИЈА КАВАДАРЧАНИ ДА ИГРААТ ВО АБА 2 ЛИГАТА

Само што официјално заврши македонското кошарка...

ЕКИПАТА НА ТРОКАЛ ВО М 16 СЕ ПЛАСИРАШЕ НА Ф4 ЗАВРШНИЦАТАВО КАТЕГОРИЈА М 18 ОВОЈ ВИКЕНД ТРОКАЛ КЕ РАЗИГРУВА ЗА МЕСТО ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

Пр...

ЕУРОНИКЕЛ КЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ДОНЕСЕ ЧЕТВРТИОТ ШАМПИОНСКИ ПЕХАР ВО СВОИТЕ ВИТРИНИ

Продолжува кавадаречката спортска ренесанса.

...

РАБОТНИЧКИ - ЕУРОНИКЕЛ 66:68Полуфиналните натпревари од кошаркарскиот плеј оф донесоа непријатни изненадувања за домашните тимови. Еур...

КОШАРКАРИТЕ НА ЕУРОНИКЕЛ ЗА ПРОТИВНИК ГО ИМААТ РАБОТНИЧКИ НО СКОПЈАНИ КЕ ЈА ИМААТ ПРЕДНОСТА НА ДОМАШЕН ТЕРЕН

Полуфиналната серија...

СТАРТОТ НА КОШАРКАРСКИОТ ПЛЕЈ ОФ ПОМИНА БЕЗ ИЗНЕНАДУВАЊА

Се одиграа првите четвртфинални дуели од кошаркарскиот плеј оф. Кошаркар...

КАВАДАРЧАНИ КАКО ДОМАЌИНИ ВО ПЛЕЈ ОФ-oт КЕ ИГРААТ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Кошаркарскиот плеј-оф, односно натпреварите за титула,во кој ке игра...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)