IGM TRADE

КАВАДАРЕЧКИТЕ МЛАДИ КОШАРКАРКИ БЕА ПОРАЗЕНИ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО ОД БАДЕЛ И ДЕНЕС КЕ ИГРААТ СО ВАРДАР

Во финалето од завршниот турнир ...

фото: Gol.mk

СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА ПОСТОИ ОПЦИЈА КАВАДАРЧАНИ ДА ИГРААТ ВО АБА 2 ЛИГАТА

Само што официјално заврши македонското кошарка...

ЕКИПАТА НА ТРОКАЛ ВО М 16 СЕ ПЛАСИРАШЕ НА Ф4 ЗАВРШНИЦАТАВО КАТЕГОРИЈА М 18 ОВОЈ ВИКЕНД ТРОКАЛ КЕ РАЗИГРУВА ЗА МЕСТО ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

Пр...

ЕУРОНИКЕЛ КЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ДОНЕСЕ ЧЕТВРТИОТ ШАМПИОНСКИ ПЕХАР ВО СВОИТЕ ВИТРИНИ

Продолжува кавадаречката спортска ренесанса.

...

РАБОТНИЧКИ - ЕУРОНИКЕЛ 66:68Полуфиналните натпревари од кошаркарскиот плеј оф донесоа непријатни изненадувања за домашните тимови. Еур...

КОШАРКАРИТЕ НА ЕУРОНИКЕЛ ЗА ПРОТИВНИК ГО ИМААТ РАБОТНИЧКИ НО СКОПЈАНИ КЕ ЈА ИМААТ ПРЕДНОСТА НА ДОМАШЕН ТЕРЕН

Полуфиналната серија...

СТАРТОТ НА КОШАРКАРСКИОТ ПЛЕЈ ОФ ПОМИНА БЕЗ ИЗНЕНАДУВАЊА

Се одиграа првите четвртфинални дуели од кошаркарскиот плеј оф. Кошаркар...

КАВАДАРЧАНИ КАКО ДОМАЌИНИ ВО ПЛЕЈ ОФ-oт КЕ ИГРААТ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Кошаркарскиот плеј-оф, односно натпреварите за титула,во кој ке игра...

АНАСТАСИЈА ТОДОРОВА ДАДЕ 7 ТРОЈКИ ОД 9 ОБИДИ

Во рамките на 5 коло од кошаркарскиот плеј аут за жени се случија неколку изненадувања а...

МКК ЕУРОНИКЕЛ ЈА ЧЕКА РАЗВРСКАТА ЗА ПОЗИЦИИТЕ НА ТАБЕЛАТА КОИ ОДЛУЧУВААТ И КОЈ КЕ БИДЕ ПРВИОТ ПРОТИВНИК НА КАВАДАРЧАНИ ВО РАЗИГРУВАЊЕ...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)