МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Екипата на М-18 на Фени индустри, овој викенд патуваат во Гостивар.Играат со екипата на КЕЦ Гостивар. Кавадарчани , во последната средба,го победија во Гостивар со 14 коша разлика .

-„Сега очекуваме сугурна победа во гости.Ке дадеме се од себе„-ни изјавуи пред средбата Блаже Митрев еден од центрите во Фени-Индустри- М-18.

Секако за да се оствари ова желба ке биде потребно максимум од цел тим на Фени Индустри, како што настапија при последната средба овде во Кавадарци со Мега Баскет.

Натпреварот се игра во недела во 16 часот.