МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

КАВАДАРЕЧКИТЕ РАКОМЕТАРИ УБЕДЛИВО ДО ВТОРАТА ПОБЕДА

Вечерва во салата Јасмин ракометарите на ГРК Тиквеш го декласираа младиот тим на Астраион од Струмица со убедливи 39:25. Без Јанчев во составот кавадарчани од првиот миг превзедоа контрола и го полнеа противничкиот гол. Кога увидоа дека младите гостински ракометари не можат да парираат домаќинот заигра со пола снага но и тоа беше доволно за неискусните струмичани. Кавадарчани на полувреме водеа со 22:11 и до крајот само рутински ја чуваа и зголемуваа разликата. Смињаниќ со 9 погодоци беше најефикасен на теренот а Лазов постигна 8 додека Нацев со 7 гола беше најефикасен во редовите на Астраион. Ова е втора победа по две одиграни кола за ГРК Тиквеш во борбата за опстанок во ракометната елита

М.В