Пионерите на ГРК Тиквеш 2014 се неприкосновени во нивната конкуренција во лигата во која се натпреваруваат. На последното гостување во Богданци тие беа подобри од домаќините-екипата на Младост која ја победија со 26 : 16.Честитки на младите ракометари на ГРК Тиквеш.

Екипата ја предводи поранешниот ракометар на Тиквеш Кире Василев.

Oва се комплетните резултати од 2 коло.

Пионери, 2 коло, резултати:

Група А

Металург – Бисинов 15-33

Вардар – Куманово 26-9

Голден Арт слоб.

Група Б

Преспа Вардар – Младост Јуниор одл.

Еурофарм Пелистер 2 – Охрид 16-14

Еурофарм Пелистер слоб.

Група В

Рисови – Аеродром 21-18

Бутел Скопје – Алкалоид 19-30

Скопје слоб.

Група Г

Младост Богданци – Тиквеш 16-26

Радовиш – Прилеп 16-19

Вардар Неготино слоб.

Група Д

Јехона – Струга 23-29

Асови Кичево – КЛ7 Струга 14-20

Сани слоб.

536x1139