МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Со победа кавадарчани ке ја одржат предноста пред конкурентите за плеј офот

Утре ракометните суперлигаши треба да ги одиграат средбите од вонредното 19 коло. Ракометарите на ГРК Тиквеш по двата тешки натпревари против Прилеп и Еурофарм Пелистер 2 кои патем ги добија сега се апсолутни фаворити во салата Јасмин каде ке гостува тимот на Скопје. Со победа кавадарчани ке бидат чекор поблизу до пласманот во суперлкигашкиот плеј оф. Средбата се игра утре во салата Јасмин со почеток во 19 ч. Утре се играат и средбите Уеурофарм Пелистер 2 - Струга, Пролет - Радовиш и дербито Бутел - Еурофарм Пелистер. Средбата Прилеп - Вардар ке се одигра во четврток а под знак прашалник е натпреварот Металург - Охрид поради проблемите со кои се соочува скопскиот тим.

М.В.