МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Во рамките на првото плеј оф коло ГРК Тиквеш му гостува на Еурофарм Пелистер

Откако заврши регуларниот дел од сезоната во машката ракометна суперлига викендов веднаш се продолжува со средбите од плеј офот и плејаут групите.Во плеј оф групата првото коло стартува веке денес и тоа со средбата Вардар- Охрид. Утре, петок 4 март во Битола со почеток од 18 часот екипата на Еурофарм Пелистер ке го пречека тимот на Тиквеш. Кавадаречките ракометари патуваат да се надигруваат и да се обидат да го изненадат големиот фаворит. Последниот натпревар од првото плеј оф коло ке се одигра во сабота а Еурофарм Пелистер 2 ке го пречека Бутел.Првото коло од плеј аут групата би требало да се одигра во саботаа во него Пролет ке го Пречека Радовиш и Струга е домакин на Скопје. Под знак прашалник е средбата Прилеп – Металург бидејки ке се чека разврската околу натамошната судбина на скопскиот клуб.

М.В.