МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Борачите од Боречкиот клуб Неготино освоија едно сребро и две бронзи

Викендов во Кочани се одржа државно првенство во борење за борачи до 15 год. На ова првенство учество зедоа и борачите од БК Неготино кои постигнаа навистина забележителни резултати.. Стефан Ѓорѓиев го освои 2 место во категоријата до 68 кг. Иван Јовановски освои бронза во категоријата до 62 кг. а бронзен медал освои и Христијан Стојмиров во категоријата до 41 кг. Од останатите борачи Лазар Стојанов го освои 5 место во категоријата до 85 кг.

viber_image_2022-03-21_13-36-58-560

М.В.