МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

УТРЕ/ НЕДЕЛА/ ВО 18 ЧАСОТ ОДБОЈКА .ВО СПОРТСКАТА САЛА „ЈАСМИН“ ВО КАВАДАРЦИ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО ИЗРАЕЛ Од водството на Одбојкарската федерација на Македонија сме известени дека утре во 18 часот Македонија ке ја одигра уште една,последната средба во рамките на подготовките кои ги имаа во Кавадарци.Ке се игра пријателски меч со репрезентацијата на Израел. Изненадување на посетителите: Сите кои ке дојдат да го гледаат овој натпревар ќе можат да го видат пехарот кој е овде во Кавадарци а ке биде доделен на освојувачот на Европското првенество кое ќе се игра во Македонија наскоро.