МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Важна победа за кавадарчани во борба за плеј офот

Во рамките на редовното 18 коло во машката ракометна супер лига се постигнаа очекувани резилтати. Скопје – Еурофарм Пелистер 17-32, Радовиш – Металург не се одигра заради проблемите со кои се соочува скопскиот клуб, Струга – Прилеп 22-21, Вардар – Пролет 34-22 и Охрид – Бутел 26-25. Дербито на ова коло се одигра во Кавадарци и во него екипата на ГРК Тиквеш го пречека вториот тим на Еурофарм Пелистер. Борбен,неизвесен натпревар во кој двете екипи имаа свои подеми и падови. Сепак во финишот кавадарчани одиграа сконцентрирано и бидејки многу повеке ја посакуваа победата заслужено славеа со 24-22. Кондев со 6 погодоци беше најефикасен а Темелковски и Симиќ додадоа по 4. За својата изведба на овој натпревар Страхиња Симиќ заслужено беше прогласен за МВП на ова 18 коло.

м.в.

273067628_322162389924581_5712058676703857490_n