МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Пронајдени и одземени се: 1,5 килограми наркотична дрога марихуана, 20 таблети екстази, 36 шишиња метадон, како и околу 10 грама кокаин , око...

Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата, рече премиерот Зоран Заев во Неготино, по средбата со градоначални...

Општина Неготино организира избор на најдобри вина и ракии од индивидуални производители. Тоа е дел од Манифестацијата: „Недела на ...

Светиот крст во водите на Вардар прв го фати Петре Давитковски .По крстот скокнаа над 20 момчиња. Градоначалникот Тони Делков на Давитко...

Деца од прво до 6 оддеелние ке ја пеат песната за Божиќ

Во Општина Неготино се е подготвено за прослава на Бадник и Божиќ.Во одбележ...

Mалолетникот се здобил со видлива повреда на левата рака. Ова го потврди денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Настанот се с...

Посета на градоначалникот Тони Делков на неколку институции

На неколку часа пред дочекот на Новата година, градоначалникот на опш...

Во Клонот „Пролет„ вчера Градоначалникот на Општина Неготино -Тони Делков му подели новогодишни пакетчиња.Најмладите за возврат...

120 дечиња денеска израдува градоначалникот на Неготино, Тони Делков. Во Дисан, Тимјаник, Пеплиште, Криволак, Војшанци, Црвени брегови и ...

Безвременските песни на Ѓоко Ѓорчев ке се пеат на 25 декември во неговиот роден град Неготино

Градот во кој Ѓоко се чувствува најуба...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)