МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ПО ПРИЕМОТ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДЕЛКОВ АМБАСАДОРКАТА ГО ПОСЕТИ МУЗЕЈОТ НА ОЛД ТАЈМЕРИ

Денеска во официјална работна посета на Неготино престојуваше нејзината екселенција, амбасадорката на кралството Велика Британија, Рејчел Галовеј. Амбасадорката Галовеј прво беше примена од градоначалникот на општина Неготино, Тони Делков во неговиот кабинет каде имаа конструктивен разговор на повеке теми.Еве што по разговорот ни изјавија градоначалникот Делков и британската амбасадорка.Според предвидениот протокол потоа високиот гостин го посети музејот на олд тајмери на Дионис Пашлаков каде неговиот син на британската амбасадорка детално и ги објасни сите експонати со по некоја кратка сторија поврзана со самиот акспонат. На крај амбасадорката беше испратена и со парче торта подготвена специјално за оваа пригода а не изостанаа и подароците.

М.В.

191351828_477051396860596_7280109604306323578_n 191525697_305216211098137_3374731011185718731_n