МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Третолигашот Росоман 83 во зимскиот преоден рок се засили со осум играчи.Овој успешен тим, кој од лани го води тренерот Никола Глигоров кој е поранешен фудбалер на ФК Тиквеш, во зимскиот преоден рок се засили со осум играчи. Росоман 83 во пролетниот дел од ова сезоната ќе биде засилен со фудбалерите : Бранко Андонов, Марко Миловановиќ, , Бобан Цимишиќ, Оливер Плетварски ,Петар Арсов . Антонио Јанев , Кирил Стојчев и Никола Вареловски. Да потсетиме дека Росоман 83 , есенскиот дел од сезоната го заврши на второто место на табелата, само два бода помалку од лидерот Превалец.