МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Дознаваме дека третолигашот ФК Росоман 83, вчера ги направи тестовите за Ковид-19 по нивно барање.

Потсетуваме ФК Росоман 83 ќе игра бараж за Втората лига, и по нивно барање се тестираа сите играчи и вработени во тимот. Резултатите се очекуваат утре.

30044444