IGM TRADE

Врз основа на Договорот за соработка помеѓу Агенцијата за вработување на РСМ (АВРСМ), Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и...

Росоманчани продолжуваат со одигрување на контролни натпревари во пресрет на стартот на новата сезона. Вчера на гостински терен тие б...

Од денеска започнува продажба на сезонски билети за натпреварите на ФК Росоман 83. Од клубот известуваат дека со купување на овој билет,...

Неофицијално дознаваме дека ФК Росоман 83 од идната сезона ќе биде новиот второлигаш.Тие заедно со Слога од Виница - екипа со која треба...

По вчерашната објава за негативниот тест на коронавирус на градоначалникот на Росоман, Бранко Јанев ,со реакција се јавија останатите ...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА РОСОМАН СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ

Градоначалникот на Општина Росоман, Бранко Јанев, иако бил со фудбалерите и управата ...

Во Росоман е отворена дополнителна канцеларија која ке им користи на земјоделците при субвенционирањето.

...

ЈПКД Росоман извршија чистење на споредна и главна канализациона линија во село Сирково каде е констатирано излевање од постоечката ш...

Во Билтенот на МВР за случувањата од вчера 8 јуни се наведува ;

„ На 08.06.2020 во СВР Велес е лишен од слобода Б.Л.(33), бидејќи околу 22.00 ч...

Oд сигурни извори РТК.МК (Регионална тв куќа) дознава дека сите тестови , на фудбалерите управата и стручниоит тим на третолигашот ФК Ро...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)