МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

,,На 30.03.2022 во ОВР Кавадарци било пријавено дека на регионалниот пат Росоман-Кавадарци се случила сообраќајна несреќа помеѓу комбе со скопски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(27) од Скопје и трактор со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од Н.Т.(69) од Росоман. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобили двајцата возачи, констатирани во Општа болница Кавадарци. Извршен бил увид од екипа од ОВР Кавадарци.,, се наведува во денешниот билтен на МВР.