IGM TRADE

ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ ВО ТАЕКВАНДО ОБЕЗБЕДИ ФИНАЛЕ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ

Убаво јулско утро за македонците ширум светот. Уште поубаво ко...

Десното крило дојде од КЛ 7 а кавадарчани полека ги пополнуваат сите позиции во тимот

Тимот на Тиквеш од Кавадарци продолжува полек...

ДВЕТЕ ЛЕВИ КРИЛА ОСТАНУВААТ ВО КАВАДАРЦИ А И НАЈГОЛЕМ ДЕЛ ОД ЛАНСКИОТ РОСТЕР КЕ МУ СЕ СТАВИ НА РАСПОЛАГАЊЕ НА МАГДИНЧЕВ Откако го реши ...

ПРВАТА ПРОЗИВКА Е НАЈАВЕНА ЗА 29 ЈУЛИ А ПОТВРДЕНО Е УЧЕСТВО НА ТУРНИРИТЕ ВО СТРУГА И ПРИЛЕП

Тимот на ГРК Тиквеш во новата ракометна с...

ВУКО КАРОВ ПО 21-ВИ ПАТВО НЕДЕЛА, 25 ЈУЛИ НА ТУРНИРОТ КЕ УЧЕСТВУВААТ ГФК ТИКВЕШ, СКОПСКИ ВАРДАР И ПРИЛЕПСКА ПОБЕДА

Во недела, 25 јули ке ...

12 ЕКИПИ КЕ ИГРААТ ДВОКРУЖНО А ПОТОА КЕ СЕ ПОДЕЛАТ НА ПЛЕЈ ОФ И ПЛЕЈ АУТ ГРУПИ

Познати се сите детали за новата ракометна сезона кај с...

САШКО ПАНОВСКИ КОЈ ГО ОСТВАРИ ИСТОРИСКИОТ УСПЕХ НА КЛУБОТ ПОВЕКЕ НЕ Е ТРЕНЕР

Новиот второлигаш и единствен претставник од Тиквешк...

ФК „МАРЕНА“ ДОБИ МОДЕРЕН ОБЈЕКТ ,А СЕ НАЈАВИ УРЕДУВАЊЕ И ОГРАДУВАЊЕ НА СТАДИОНОТ И ИЗГРАДБА НА ТРИБИНИ

На 26.06.2021 година се одржа Државно првенство за помлади пионери/ки и Државно првенство за Кадети/ки кој се одржа во СОУ „Ристе Ристеск...

ИСКУСНИОТ СРБИН КАРИЕРАТА КЕ ЈА ПРОДОЛЖИ ВО ФРАНЦУСКИОТ ТРЕТОЛИГАШ ПОИТИЕ

Екипата на ГРК Тиквеш од Кавадарци и следната сезона ке ...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)