МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

УТРЕ/ НЕДЕЛА/ ВО 18 ЧАСОТ ОДБОЈКА .ВО СПОРТСКАТА САЛА „ЈАСМИН“ ВО КАВАДАРЦИ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО ИЗРАЕЛ Од водството на Одбојкарск...

Од утре. среда,машката сениорска одбојкарска репрезентација ке биде на подготовки , во Кавадарци.

Во рамките на престојот во нашиот...

Марјан Колев од нашата федерација награден со златен медал за развој на џудо спортот

Изминатиов викенд во организација на ЏФМ во К...

Блаже Игнатовски ова постигнување го оствари во Арената „Тодор Проески“ во Скопје на Националното првенство за младинци, со резу...

Нови суперлигаши се Мулти Есенс и Аеродром, од елитата испаднаа Радовиш и Јуниор КВ а Вардар Неготино ке игра бараж со Драчево за опста...

Ке учествуваат 370 деца од кавадаречките училишта и 430 учесници од Македонија и опкружувањето.

ПОМИНАТА УШТЕ ЕДНА ПРЕЧКА ДО ДРЖАВНОТО ФИНАЛЕ во кошарка.

Ученците од Спортската академија за кошарка, при СОЗШУ „Ѓорче Петров&ld...

Кавадарчани ги избраа најдобрите спортисти, колективи и спортски работници за 2022 год.

Синоќа во кино салата при домот на културата ...

На оваа средба Страхиња Симиќ ја надмина бројката од 100 гола во супер лигата оваа сезона

Во третото коло од ракометниот плеј оф фаво...

Финансии има но нема тренер и играчки кадар. За утре е закажан итен состанок за решавање на проблемите

Деновиве по социјалните меди...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)