МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Фудбалерите од Кавадарци спасот од испаѓање од лигата го очекуваат во сабота против Вардар од Неготино

Кавадаречкиот второлигаш и покрај смените на тренерот и рокадите на кормилото никако да се соземе.Доживеа пораз од екипата на ФК„Велазерими„ 77 до 3 : 0. Овој пораз ке има значење во калкулациите за опстанок на клубот од Втората лига.Веке восабота Тиквешго очекува гол меч со В Вардар од Неготино кој овој викенд воСкопје помина непоразен.Тоа значи нем,а така лесно да биде на Градски во сабота на 6 мај во 16 часот за кога е закажана ова средба од Втораталига.

На останатоте натпревари беа постигнати следниве резултатати :ФК МЕТАЛУРГ 1 – 1 ГФК ВАРДАР Неготино , ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 3 - 2 ФК ТЕТЕКС,ФК СКОПЈЕ 2 - 1 ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО,ЗФК НОВАЦИ 2005 4 - 0 ФК ЕУРОМИЛК ГЛ.

Следно коло

ЗФК НОВАЦИ 2005 - ФК МЕТАЛУРГ

ФК ЕУРОМИЛК ГЛ - ФК СКОПЈЕ

ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО - ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

ФК ТЕТЕКС - ФК ВЕЛАЗЕРИМИ 77

ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци - ГФК ВАРДАР Неготино