МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ГФК Тиквеш отпатува на подготовки во Маврово , и веднаш ,првиот ден, имаше пријателска средба.

Како што дознаваме од прва рака кавадаречките фудбалери ја одиграле првата средба попладнево со екипата на Гостивар.

Резултатот е 2:2. Стрелци на головите на ГФК Тиквеш биле: Сашко Ристови и Игор Ѓорѓиев.

37418543_10209630197710053_1789626083839049728_n.jpg

37303516_10209630198630076_1999693475452289024_n.jpg

37373323_10209630253871457_2827878743396057088_n.jpg

37420331_10209630252751429_511070631136067584_n.jpg

37348049_10209630248791330_8749592476446097408_n.jpg

37370402_10209630202310168_139572761944129536_n.jpg

37305873_10209630185109738_428308436703248384_n.jpg