МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Во пријателски натпревар попладнево на Градскиот стадион ГФК Тиквеш ја победи Победа од Прилеп со 3 :0.Головите ги постигнаа Роберт Митрев -два и Александар Вареловски- еден . Следниот пријателски натпревар Тиквеш го игра со ФК Кожуф во Гевгелија. во сабота на 4 август.